colorado-1676443_1280

Dlaczego warto wyjechać na urlop wypożyczonym samochodem?

Wśród rozmaitych środków transportu jeden szczególnie się wyróżnia, bowiem dopiero od niedawna zauważalnie zwiększa się jego popularność. Mowa o samochodach z wypożyczalni. Wynajem samochodu długoterminowy czy krótkoterminowy może przede wszystkim stanowić alternatywę dla prywatnych czterech kółek, a także ułatwiać poruszanie się podczas wakacji, jeżeli na miejsce dotarliśmy samolotem czy pociągiem.

Samochód zastępczy – alternatywa dla prywatnego auta

Podróż samochodem na drugi koniec Polski, nie wspominając o innej części kontynentu, to zawsze spore przedsięwzięcie, które trzeba pieczołowicie, szczegółowo zaplanować. Nie ma wątpliwości, że jeżeli czeka nas wielogodzinna podróż autem, komfort i wygodna odgrywają kluczową rolę. Nierzadko zdarza się tak, że nasze prywatne cztery kółka nie są wyposażone w klimatyzację, bywa, że prywatne auto jest wyjątkowo awaryjne. Pojazd zastępczy to opcja doskonała właśnie w takich sytuacjach. Dobra wypożyczalnia samochodów zaproponuje samochód zastępczy dostosowany do określonych, indywidualnych potrzeb, wymagań i oczekiwań, w pełni sprawny technicznie. Jeżeli prywatny wóz nie jest wyposażony w wystarczająco duży bagażnik, można postawić na wynajem samochodu typu kombi. Co więcej, jeżeli podróżujemy większą grupą, warto zdecydować się na wynajem busów.

auto-796329_640

Pociąg, samolot a pojazd zastępczy

Nie w każdą podróż wybieramy się samochodem. Często jest to nawet niemożliwe, szczególnie, gdy celem wyprawy jest na przykład wyspa lub kraj zlokalizowany na innym kontynencie. Samolot to szybki i bezpieczny środek transportu. Aczkolwiek, jeśli decydujemy się na kupno biletów lotniczych, musimy mieć na uwadze, że po przybyciu na miejsce będziemy zdani na spacery, komunikację miejską, czyli opcje, które nie zapewniają wysokiej mobilności. Na szczęście dziś wypożyczalnię busów czy aut spotkać można niemal na każdym kroku, a na pewno na wszystkich lotniskach. Rezerwacji dokonać można jeszcze przed wyjazdem, za pośrednictwem Internetu czy telefonu.

auto-719467_640

Bezpieczny i tani wynajem samochodów – co warto wiedzieć?

Na rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w wynajmowaniu samochodów. Poszukując oferty idealnej dla siebie, trzeba zwracać uwagę na wiele kwestii i aspektów. W gąszczu rozmaitych ofert i propozycji nietrudno o pomyłkę, szczególnie, gdy zależy nam na wynajmie samochodów tanim, w atrakcyjnej cenie. Kluczowe są zapisy umowy zawieranej z wypożyczalnią długoterminową samochodów, czy też krótkoterminową. Istotne są takie kwestie jak ubezpieczenie, ewentualny limit kilometrów. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj cena będzie bardziej przystępna, jeżeli zdecydujemy się wynająć pojazd na dłuższy okres. Co więcej, jeżeli chodzi o wynajem samochodów długoterminowy, cennik będzie zależał między innymi od oferowanych dodatkowych usług, na przykład pomocy technicznej czy outsourcingu.

auto-719466_640

Co proponują wypożyczalnie samochodów?

Generalnie wypożyczalnie samochodów proponują:

  • wynajem krótkoterminowy aut,
  • wynajem samochodów długoterminowy,
  • wynajem średnioterminowy samochodów.

Zazwyczaj w przypadku kilkudniowych, a także tygodniowych czy dwutygodniowych wakacji klienci korzystają z krótkoterminowego wynajmu aut. Wypożyczalnia długoterminowa samochodów to alternatywa, co do zasady, kierowana do firm i przedsiębiorstw. Większość firm proponujących wynajem aut ma w swojej ofercie wszystkie rodzaje wynajmu. Doskonałym przykładem może być szeroki zakres usług TORCAR, o których więcej na stronie http://torcar24.pl/. Propozycję Wypożyczalnia urozmaica wynajem elastyczny, a także przewóz osób.