bmw m3 sedan

Wynajem auta – o czym musisz wiedzieć?

Samochód z wypożyczalni może sprawdzić się w przeróżnych sytuacjach. Warto podkreślić, że z usług firm specjalizujących się w wynajmowaniu aut korzystają osoby przebywające na wakacjach, wyjazdach służbowych. Na samochód zastępczy dobrze jest postawić również wtedy, gdy prywatne cztery kółka odmówiły posłuszeństwa, są w warsztacie samochodowym, uległy awarii. Warto podkreślić, że na rynku działa coraz więcej wypożyczalni samochodowych, a Polacy coraz chętniej decydują się na korzystanie z ich usług.

Wynajem aut Poznań czy Warszawa

Warto podkreślić, że poszukiwania firmy specjalizującej się w wypożyczaniu samochodów warto rozpocząć od rozważenia planu podróży. Jeżeli, przykładowo, wybieramy się do stolicy, poszukajmy wypożyczalni aut w Warszawie, a jeśli interesuje nas wynajem aut w Poznaniu, postawmy na firmę, która ma siedzibę w województwie wielkopolskim. Warto zapoznać się na stronie http://torcar24.pl/aktualnosci/n/wypozyczalnia-samochodow.html z firmą oferującą wynajem aut właśnie w Poznaniu.

Na co zwrócić uwagę wynajmując auto?

bmw 6 sedanWypożyczalni samochodowej, której oferta spełni nasze oczekiwania, najlepiej szukać za pośrednictwem Internetu. Warto podkreślić, że w razie niepełnych czy nieprecyzyjnych informacji zazwyczaj istnieje możliwość skontaktowania się z obsługą firmy telefonicznie czy mailowo. By procedura najmu przebiegła gładko, przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z umową przed jej podpisaniem. Klient powinien:

  • sprawdzić, czy wszystkie dane w umowie się zgadzają – chodzi między innymi o dane osobowe, nr rejestracyjny samochodu, nr VIN auta,
  • zwrócić uwagę, co obejmuje proponowane ubezpieczenie,
  • sprawdzić, jak wygląda kwestia baku paliwa – zazwyczaj klient jest zobligowany do zwrotu auta zatankowanego do pełna,
  • upewnić się, czy umowa nie uwzględnia obowiązku uiszczenia dodatkowych opłat,
  • zadbać o to, by przy zawieraniu umowy oraz podczas zwrotu auta sporządzony został protokół.

Wypada wspomnieć, że zwykle jedynym wymogiem, jaki stawiają wypożyczalnie klientom jest posiadanie prawa jazdy. Niektóre firmy jednak dodatkowo oczekują kilkuletniego stażu za kierownicą czy przekroczenia określonego wieku, np. 21 czy 23 lat.