1

Wynajem samochodów – Porady

Polacy coraz częściej decydują się na wynajem samochodów. Klient, którego interesuje wypożyczalnia samochodów czy wypożyczalnia busów, nie będzie miał problemu ze znalezieniem firmy, której oferta wpisze się w jego konkretne wymagania i oczekiwania. Na rynku funkcjonuje bowiem coraz więcej przedsiębiorstw specjalizujących się w wynajmowaniu pojazdów różnego typu.

Na co zwrócić uwagę, wypożyczając auto?

Mercedesy z wypożyczalni
Jeżeli decydujemy się na wypożyczenie samochodu, przede wszystkim należy sprawdzić, czy warunki, jakie proponuje wybrana przez nas auto wypożyczalnia, uwzględniają ubezpieczenie. Przed podpisaniem umowy warto upewnić się, że wszystkie zawarte w niej dane zgadzają się ze stanem rzeczywistym. Zwróćmy uwagę na numer rejestracyjny, numer VIN oraz dane osobowe. Analizując wszystkie punkty umowy, jesteśmy w stanie ustrzec się przed dodatkowymi kosztami, na przykład związanymi z niewywiązaniem się z obowiązku umycia auta przed zwróceniem go do wypożyczalni. Zanim wsiądziemy za kółko wynajętych czterech kółek, oceńmy ich stan techniczny. Chodzi o to, by wszelkie zarysowania, uszkodzenia zostały uwzględnione w protokole.

Co proponują wypożyczalnie samochodów?

Czerwony telefon
Zazwyczaj wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie:

  • wynajem krótkoterminowy,
  • wynajem średnioterminowy,
  • wynajem długoterminowy.

Doskonałym przykładem może być propozycja dostępna na stronie Auto Blak. Warto podkreślić, że wybór jednej z wymienionych opcji zależy od potrzeb i preferencji klienta.

Dla kogo wynajem krótkoterminowy?

Opcja krótkoterminowa zazwyczaj sprawdza się w przypadku wyjazdów służbowych, weekendowych wycieczek, a także wczasów. Zdarza się bowiem tak, że do miejsca docelowego podróżujemy pociągiem czy samolotem i po przybyciu na miejsce zależy nam na mobilności i możliwości poruszania się door to door.

Dla kogo wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy trwa zazwyczaj więcej niż 24 miesiące i stanowi doskonałą alternatywę dla małych i dużych przedsiębiorstw.