1

Wynajem samochodów z głową – 10 zasad jak nie dać się naciągnąć

Polacy coraz chętniej korzystają z usług wypożyczalni samochodów. Ruszasz z Warszawy na południe Europy? A może czeka cię podróż służbowa do Warszawy, Łodzi czy Poznania? Na wynajem samochodu często stawiają osoby podróżujące w celach zawodowych. Samochód zastępczy z pewnością sprawdzi się, gdy podróżujesz pociągiem czy samolotem i po przybyciu na miejsce zależy ci na komfortowym i wygodnym środku transportu.

Na co mogą liczyć klienci wypożyczalni samochodowych?

2

Większość wypożyczalni samochodowych proponuje różne opcje wynajmu samochodów. Warto zwrócić uwagę na ofertę Firmy Auto Blak (z siedzibą w mieście Warszawa), dostępną na stronie www, która obejmuje najem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Każdy klient może wybrać opcję, która spełni jego oczekiwania, wpisze się w wymagania i potrzeby.

Rodzaj wynajmu Czas trwania Dla kogo?
Wynajem krótkoterminowy Do 30 dni Dla klientów indywidualnych
Wynajem długoterminowy Więcej niż 24 miesiące Głównie dla firm
Wynajem średnioterminowy Od 30 dni do 2 lat Przede wszystkim dla firm

Zalety wynajmu samochodów

3

Z usług wypożyczalni aut korzysta się przede wszystkim wtedy, gdy prywatny pojazd nie jest wystarczający. Zdarza się przecież tak, że nasze cztery kółka muszą spędzić jakiś czas w warsztacie samochodowym, a my nie możemy obejść się bez samochodu. Na wynajem samochodów coraz chętniej stawiamy podczas pobytu na wakacjach. Bardzo często wczasy spędzamy przecież w gorących rejonach świata, do których udajemy się samolotem. Decydując się na wynajem samochodów osobowych, po przybyciu na miejsce można przemieszczać się bowiem wygodnie i szybko. Warto podkreślić, że może zdarzyć się sytuacja, że prywatny pojazd nie spełnia oczekiwań w określonych warunkach, okolicznościach. Jeżeli chcemy jechać na wakacje w rejon śródziemnomorski, podróż autem, które nie jest wyposażone w klimatyzację, nie będzie zbyt komfortowa. Decyzja o wynajmie samochodu skutkuje możliwością wyboru auta, który spełnia indywidualne wymagania. Czasem zależy nam przecież na większym bagażniku, przestronniejszym wnętrzu, zdarza się i tak, że chwilowo potrzebujemy samochodu mniejszego, typu miejskiego, bo planujemy przemieszczać się na obszarze dużego miasta, na przykład Warszawy, Gdańska czy Krakowa.

O czym musi pamiętać klient wypożyczalni aut?

4

Zamierzasz skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w wynajmie samochodów osobowych? Warto mieć w pamięci kilka fundamentalnych zasad.

  1. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wynajmem samochodów osobowych, powinniśmy zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku firm i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom, wymaganiom i oczekiwaniom. Warto zwrócić uwagę na lokalizację przedsiębiorstwa, przykładowo jeżeli auto chcemy wynająć w stolicy, postawmy na wypożyczalnię mającą siedzibę w mieście Warszawa.
  2. Przede wszystkim należy czytać dokładnie umowę, którą proponuje wypożyczalnia aut. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych, niespodziewanych kosztów.
  3. Sprawdźmy, co obejmuje ubezpieczenie, jakie oferuje wypożyczalnia aut.
  4. Sprawdźmy, czy dana wypożyczalnia samochodów wymaga wpłacenia kaucji, ewentualnie przygotujmy się na spełnienie takiego wymogu.
  5. Przed podpisaniem umowy należy przyjrzeć się, jaki jest stan techniczny auta, ważne, by jakiekolwiek uszkodzenia zostały wpisane do protokołu.
  6. Dopytajmy, jak wygląda kwestia paliwa.
  7. Zadbajmy o to, by sporządzony został protokół podczas oddawania samochodu.
  8. Umowę najmu samochodu zawsze trzeba mieć przy sobie.
  9. Zwróćmy uwagę, czy dana firma narzuca limit kilometrów.
  10. Samochód należy zwracać punktualnie.